Komplo Teorileri

Komplo teorilerine inanırmısınız yoksa uçuk mu bulursunuz.

Bakın dünyada en fazla bilinen komplo teorileri şu şekilde sıralanıyor.

Bu haberler bizim böyle düşünmemizi isteyen haberler.

Bu kadar tesadüfler sadece komplolarda olur nedense11 EYLÜL'Ü AMERİKA YAPTI!
11 Eylül saldırılarının El Kaide tarafından gerçekleştirildiği doğrulanmış ve defalarca tekrarlanmış olsa da, komplo teorisi üretenlere göre, bu saldırı Amerika tarafından Orta Doğu’ya saldırmak ve petrollere erişim sağlamak için bahane yaratma amaçlı düzenlenmişti.

SALDIRILARA GÖZ YUMULDU!
Komplo teorisi üretenler, 1941’de Japonya’nın, Havai’deki Amerikan donanma üssüne yaptığı saldırının başkan Franklin Roosevelt tarafından teşvik edildiğine inanıyorlar.

Roosevelt’in bundan önceden haberi vardı ve önceden donanma komutanlarına haber verememesini bir şekilde örtbas etti.

Teorilere göre, Roosevelt’in Hitler’in Amerika’ya savaş açmasını sağlamak için bu saldırıya ihtiyacı vardı.AYA GİDİLDİĞİ YALAN!
Bazı komplo teorisyenleri, NASA’nın aslında uzay aracı Apollo’yu Ay’a göndermediğini, tüm bu görüntülerin kurmacadan oluştuğunu söylüyor.

Buna neden olarak ise NASA’da çekilen görüntülerde gölgelerin yanlış yöne düşmesi, kamera olduğuna dair göstergeler ve Ay’da yıldız görüntülerinin olmaması olduğunu belirtiyorlar.AIDS LABARATUAR ORTAMINDA YARATILDI
Doktor William Campbell’in teorilerine dayalı olarak, birçok kişi HIV virüsünün 1974 yılında Dünya Sağlık Örgütü tarafından geliştirildiğine inanıyor.

Kimileri, bu virüsün geliştirilme nedeninin CIA ve KGB’nin dünya nüfusunu azaltma çabaları olduğunu söylüyor.KÜRESEL ISINMA YOK!
Küresel iklim değişikliğinden şüphe duyanlar insan eliyle yapılan küresel ısınmanın dünya nüfusunu daha yüksek vergilere alıştırmak ve daha otoriter bir yönetim getirmek için tasarlanan bir komplo teorisi olduğuna inanıyor.

Bu şüpheci kesim, geçen seneden beri küresel ısıda düşüş yaşandığını ve 1998’den bu yana ısıdaki yükselmenin sabitlendiğini delil olarak ortaya koyuyorlar.

 


DEPREMİN NEDENİ HAARP!
Alaska’nın 200 mil ötesinde bulunan Pentagon’a ait HAARP (Yüksek Frekanslı Aktif Auroral Araştırma Programı) iyonosferi radyo dalgaları ile ısıtma deneyi için inşa edildi.

Ancak, komplo teorisi üretenler, buranın aslında uçakları düşüren, depremlere yol açan ve hatta çok büyük hava değişimlerine yol açan bir savunma silahı olduğunu iddia ediyorlar.KENDİLERİ BOMBALADI!
Eski Rus ajanının iddialarına göre, 1999’da Rusya’da meydana gelen apartman bombalama olayları KGB’den sonra gelen istihbarat teşkilatı FSB tarafından Rusya’nın Çeçenistan’a açtığı savaşı haklı çıkarmak için gerçekleştirilmişti.

 


NÜKLEER DENEYLER TSUNAMİ'YE NEDEN OLDU!
Müslümanlar arasında çok popüler olan bir komplo teorisine göre, 2004 yılında meydana gelen tsunami, İsrailli ve Amerikalı nükleer uzmanların katıldığı Hindistan nükleer deneyi yüzünden meydana geldi.

 


FLORİD SAĞLIĞA ZARARLI!
Florid genellikle dişlerin çürümesini önlemek için içme suyuna katılıyor.

Ancak, bu maddenin zararlı olduğuna dair bazı deliller var ve komplo teoricileri bu maddenin zararlı olduğunun bilinmesine rağmen yine de kullanıldığını iddia ediyorlar.

Bunun nedeni ise, teoriye göre, ilaç firmalarının daha fazla para kazanmasını sağlamak.

 


PLASTİK TABUTLAR VE TOPLAMA KAMPLARI!
Atlanta, Georgia’nın biraz ötesinde ana yolun kenarında yaklaşık 500.000 plastik tabut bulunuyor.

Bunların tümü düzgünce yerleştirilmiş ve görülebilir durumda.

Komplo teorisi üretenler, acil durum yönetim teşkilatına ait olduğu iddia edilen bu tabutların ve birkaç toplama kampının kurmaca olduğunu iddia ediyorlar.

Teoriye göre, bu toplama kampları milyonlarca Amerikalının öldürüldüğünü kanıtlamak ve sıkıyönetim ilan edebilmek için hazırlandı

 


FOTOĞRAFLAR YALAN!
7/7’deki saldırıları çevreleyen sırlardan biri de birçok gazetede çıkan bu fotoğraf.

7 Temmuz’da bombacıların Londra’ya giderken saat 07.20’de çekilen bu fotoğrafları bazı hileler içerdiğine inanılıyor.

Örneğin, bombacı olduğu iddia edilen adamın kafasının içinden geçen çubukların resimde çok net görülmesi bu adamın resme sonradan eklendiğini gösteriyor.

 

Kaynak:Haber Merkezi  

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !